שיטת ליפוליזיס

מה זה ליפוליזיס?

הזרקת חומר פעיל פוספטידיל כולין (Phosphatdylcholine) ישירות אל תוך הרקמות התת עוריות, הורסות מאגרי ומצבורי שומן הנמצא באזור ההזרקה, ובנוסף, הזרקת החומר משחררת גם את השומן שהיה אצור בתאים, ובכך למעשה שיטת הטיפול ליפוליזיס ממיסה ומסלקת את השומן הלא רצוי בגוף. החומר המוזרק הוא טבעי ומיוצר מגוף האדם. תפקידו העיקרי של פוספטידיל כולין בגוף הוא לסייע בהמסה ובפירוק של השומנים והכולסטרול בדם, והוא גם הגורם הראשי להתפתחות של קרום התא והליפופרוטאין (כולסטרול טוב) בריכוז גבוה. בחומר זה משתמשים רבות בכל העולם בגלל יכולתו לפחית את רמת הכולסטרול ובגלל מאפיינים אחרים המיוחסים לו בהם “מגן הכבד”.

עצרו רגע

סובלים ממצבורי שומן טורדניים ומחפשים דרך יעילה להסירם? פרט להמסת שומן בזריקות מומלץ שתשקלו המסה בשיטת הבודי טייט, מכשיר חדשני הנותן פתרון מושלם הן למצבורי השומן והן ל״גלים״ שעלולים להישאר לאחר פרוצדורות אחרות להסרת השומן ע״י מתיחת העור.

 


כיצד מבוצעת שיטת ליפוליזיס?

ליפוליזיס מבוצע באמצעות הזרקה אל האזור המטופל עם מחט עדינה וזאת לאחר שהאזור חוטה באלכוהול וכלוראקצידין. סדרת זריקות יבוצעו לכיסוי מקום הטיפול במרווח של 1.5 ס”מ בין מיקום זריקה אחת לשניה. הטיפול יבוצע בדרך כלל כאשר המטופל שכוב על מיטת הטיפולים בכל מהלך ההזרקות. הפרשי זמן בין טיפול לטיפול הם סביב החודש ימים, ידרשו ברוב המקרים  מספר טיפולים כדי שתגיעו לתוצאה הרצויה (ראה בהמשך כמה). נשים באופן לא מפתיע מגיבות טוב יותר להזרקות ליפוליזיס מאשר גברים וזאת בגלל מבנה שונה של רקמות חיבור ותאים השומניים.

 


כמה טיפולי ליפוליזיס נחוצים?

אפשר לצפות לתוצאות כבר לאחר שניים שלושה טיפולים. מספר הטיפולים הדרוש שונה בין אדם לאדם, 4 טיפולים מבוצעים בממוצע אולם ישנם מטופלים הזקוקים ליותר טיפולים ובכל אופן לא יותר מ - 6, מספר הטיפולים שונה בין מתרפא למתרפא מאחר וכל אחד מגיב אחרת לתרופות וגם, מספר המפגשים תלוי בסוג השומן ממנו רוצים להיפטר, שומן רך, מוסר בקלות בשיטת ליפוליזיס, בעוד שומן סיבי קשה יותר לטיפול, בגלל שרובו יחלש על ידי ליפוליזיס במקום שיומס לגמרי. בכל אופן מספר הטיפולים יקבע יחד עם הרופא ובהתאם לציפיות המטופל אך ורק לאחר פגישת ההתייעצות וברוב המקרים כחודש מתום הטיפול הראשון - אז יוכל הרופא לנתח את התוצאות שהושגו ולהעריך את קצב ההתקדמות להמשך.

 


האם ישנן תופעות לוואי?

ליפוליזיס היא שיטה בטיחותית ביותר, לא דווח על מקרים מיוחדים שגרמו לסיבוכים משמעותיים, תופעות הלוואי שעלולות להתרחש כתוצאה מזריקות ליפוליזיס הן מינוריות. בדרך כלל מרגישים צריבה ומעט נפיחות על המקום המטופל לפרק זמן של לא יותר משבוע ימים. במקרים בודדים יתכן שישארו גושים קטנים באזור המטופל, אך הם אינם נראים לעין, אין כאבים ובמקרים בהם מופיעות הגבשושיות והגושים הרי שמדובר בתופעה חולפת. ישנן תופעות לוואי נדירות ביותר כמו בחילות, הקאות, שילשולים, חום ודלקות שמתפתחות כתוצאה מטיפול בליפוליזיס שכמובן חולפות שעות בודדות לאחר ההליך.

 


החלמה, כאבים וגם כמה זמן ליפוליזיס “מחזיק”?

בדרך כלל לא צריך להחלים מטיפול ליפוליזיס, מיד לאחר ההליך ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה. במקרים חריגים ותלוי בכמות ההזרקות יתכנו צריבות במקום שטופל שיחלפו לאחר יום יומיים. הטיפול אורך כ- 45 דקות עד שעה. באופן עקרוני אין צורך בהרדמה מקומית אולם כל מי שרגיש יוכל וודאי לבקש מהרופא לבצע אילחוש מקומי, בדרך כלל זה מתבצע ע”י משחת אמלה או ע”י הרדמה קלה באמצעות לידוקאין. תוצאות הטיפול בליפוליזיס הן קבועות ולצמיתות! כדי לשמר את התוצאה צריך להקפיד על תזונה מאוזנת ואימון גופני על בסיס קבוע ויום יומי.

 


האם כל אחד יכול להיות מועמד לליפוליזיס?

לא. ישנם מטופלים שאינם יכולים לעבור את הטיפול והם: חולי סוכרת, נשים בהריון ונשים מיניקות, אנשים הסובלים ממחלות לב, אנשים עם סוגי אלרגיות מסוימות, אנשים להם הפרעות נפשיות, כאלו הסובלים מבעיות בכלי דם, אנשים עם מחלות כבד ועוד.